Oryginalny pomysł na upominek – eleganckie pałeczki

październik 13, 2014 |  
Kategoria: Stylowo, Wyróżnione

Pałeczki są w Azji najbardziej popularnym prezentem wręczanym młodej parze z okazji zaślubin. Zwyczaj ten wiąże się z chińską nazwą pałeczek Kuai Zi (czyt. Kłaj ci), gdzie słowo Kuai oznacza „szybkie”, a słowo Zi można również przetłumaczyć jako „dzieci”. W związku z tym pałeczki wręczane młodej parze symbolizują życzenie szybkiego potomstwa.

Rodzaje pałeczek

Pałeczki to nie tylko jednorazowe patyczki z bambusa z jakimi mamy do czynienia w większości azjatyckich restauracji w Polsce, ale mogą być wykonywane z różnych materiałów takich jak różne rodzaje drewna z hebanem włącznie, stali nierdzewnej, a nawet wykonane z kości słoniowej, srebra, złota i bardzo popularnego w Chinach kamienia – jadeitu. Pałeczki różnią się również długością ( japońskie są krótsze, chińskie dłuższe ), a także kształtem czworobocznym lub owalnym. Pałeczki mogą również posiadać różne wzory lub zdobienia – nawet bardzo precyzyjnie wykonane inkrustacje (inny materiał w drewnie) i intarsje (drewno w drewnie).

Podstawki pod pałeczki

Przy bardziej uroczystych okazjach, domowych spotkaniach do pałeczek na stół dodaje się podstawki. Podstawki służą do podtrzymania pałeczek chroniąc je przed zabrudzeniem lub upadnięciem ze stołu. Równie ważna co użyteczność jest jednak również funkcja dekoracyjna.

Podstawki tak jak pałeczki mogą być wykonane z różnych materiałów i posiadają niezmierzoną ilość kształtów. Razem z pałeczkami powinny zawsze tworzyć jedną estetyczną całość.

Pałeczki, a zdrowie

Istnieją wśród naukowców teorie o prozdrowotnym oddziaływaniu posługiwania się przez człowieka pałeczkami. Uważa się między innymi, że Jedzenie pałeczkami, usprawnia zdolności manualne i wzmacnia siłę w palcach. W przypadku małych dzieci naukowcy sądzą, że używanie przez nie pałeczek przyśpiesza ich rozwój intelektualny. W końcu po trzecie i może najważniejsze, pałeczkami nabiera się mniejsze kawałki jedzenia niż widelcem. Znacznie łatwiej więc unika się efektu przejedzenia. Dzięki temu pałeczki przydają się przy zrzucaniu wagi.

Pałeczki jako upominek reklamowy

W kulturze orientalnej wręczenie pałeczek wyraża życzenie powodzenia i sukcesu, oraz oznacza głęboki szacunek i wdzięczność. Dzięki temu pałeczki nadają się idealnie jako upominek dla klientów firmowych lub ozdoba przyjęć w stylu orientalnym. Nowością są personalizowane pałeczki za pomocą grawerunku laserowego, dostępne na stronie http://www.orientdeco.pl/paleczki-jako-upominki-reklamowe,pages,17.php