Wytrzymałe reklamówki – niezawodne rozwiązanie do Twojego sklepu

kwiecień 30, 2021 |  
Kategoria: Bez kategorii

Chociaż siatki foliowe wypierane są coraz częściej przez bardziej ekologiczne zamienniki, w niektórych branżach cały czas ciężko się bez nich obyć. Z jakiego materiału wytwarza się popularne reklamówki na rolce i gdzie znajdują zastosowanie? Dowiesz się z naszego artykułu.

Cienkie lecz wytrzymałe

Popularne reklamówki na rolce to powszechny widok w wielu sklepach. Takie foliowe torby niewielkich rozmiarów sprawdzają się przede wszystkim w supermarketach. Możemy je też spotkać na różnego rodzaju bazarkach i targowiskach. Są też często stosowane w cukierniach czy piekarniach. Ich niewątpliwą zaletą jest nieprzemakalność oraz duża wytrzymałość, co ma istotne znaczenie w przypadku niektórych grup produktów. Popularne zrywki znajdą też zastosowanie w wielu innych branżach wymagających przewożenia lub sortowania drobnych i lekkich produktów. Jednak siatki foliowe, pomimo tego, iż zostały wykonane z dość cienkiego tworzywa, charakteryzują się dużą wytrzymałością. Potrafią pomieścić nawet do trzech kilogramów różnego rodzaju towarów.

Uniwersalne zastosowanie

Pomimo tego, iż w trosce o środowisko naturalne opakowania plastikowe i foliowe coraz częściej zastępowane są bardziej ekologicznymi zamiennikami, w niektórych branżach nadal mają się świetnie. Jak już wspomniano reklamówki na rolce zdecydowanie największą popularnością cieszą się w branży spożywczej, w której szczególnie doceniany jest ich największy atut czyli nieprzemakalność. Sprawdzają się do pakowania wędlin oraz ryb, a także „mokrych” owoców i warzyw. Poza branżą spożywczą takie praktyczne woreczki foliowe możemy też spotkać w branży budowlanej czy tekstylnej, gdzie służą do pakowania i transportu lekkich produktów. Zrywki są bardzo wygodne w użytkowaniu i zajmują niewiele miejsca. Sprawdzą się też w każdym gospodarstwie domowym.

Wytrzymały materiał

Reklamówki na rolce wykonane są z cienkiej folii HDPE. Skrót ten pochodzi od angielskiego sformułowania „high denstity polyethylene” co w dosłownym tłumaczeniu oznacza polietylen o dużej gęstości. Taki materiał charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną. Worki foliowe wykonane z tego materiału wykazują się dużą odpornością na różnego rodzaju rodzaju uszkodzenia. Kolejnym atutem reklamówek na rolce jest też duża wygoda w ich użytkowaniu. Dzięki wygodnej perforacji oderwanie pojedynczej reklamówki z rolki jest niezwykle proste.