Wyprawka do szkoły na ostatnią chwilę? – Odradzamy!

Sierpień 18, 2014 |  
Kategoria: Rodzinnie

Drugi miesiąc błogich wakacji już się rozpoczął i nie zdążymy się nawet obejrzeć, a rok szkolny będzie pukał w nasze drzwi.

Podręczniki szkolne, tornister, piórnik, zeszyty i inne akcesoria nie znalazły się jeszcze w pokojach Waszych pociech? Nie zwlekajcie, gdyż przygotowywanie wyprawki dla uczniów na ostatnią chwilę może okazać się koszmarem. Chcąc uniknąć stania w długich kolejkach w księgarniach po podręczniki szkolne, można wybrać dwa rozwiązania.

Pierwszym z nich, jest zakup podręczników stosunkowo wcześnie – na początku wakacji. Wtedy i ceny są niższe, i księgarnie niezatłoczone. Jako, że obecnie znajdujemy się już na półmetku wakacji, istnieje drugie rozwiązanie – po które sięga co raz więcej rodziców – mianowicie zakup książek i innych akcesoriów przez sklep internetowy. Zakupy internetowe przyciągają co raz większą rzeszę zainteresowanych ze względu na kilka czynników.

Po pierwsze, wejść w posiadanie podręczników i innych akcesoriów szkolnych można w ciągu kilku minut poprzez kliknięcie na odpowiednie ikony w sklepie internetowym. Zatem, rodzice oszczędzają mnóstwo czasu, kiedy nie muszą objeżdżać miasta w poszukiwaniu odpowiednich książek. Ponadto, często ceny zamawianych podręczników z Internetu są stosunkowo niższe od tych proponowanych w tradycyjnych księgarniach.

Co więcej, księgarnie internetowe zapewniają dostawę podręczników do domów zamawiających. To kolejny czynnik na rzecz redukcji czasu kompletowania wyprawki dla dzieci. Jeżeli księgarnia zapewnia przesyłkę książek kurierem, mogą one dotrzeć nawet na drugi dzień roboczy. Warto również zrobić rozeznanie wśród księgarni internetowych, by sprawdzić które proponują najkorzystniejsze ceny, a również czy nie oferują pewnych rabatów na zakup np. całego zestawu książek do jednego przedmiotu. Ta czynność jest znów ułatwiona i przyspieszona dzięki Internetowi.

Nie ulega wątpliwości, że rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, zatem rodzice nie zostawiajcie kompletowania wyprawki na ostatni dzwonek, a unikniecie wielu niepotrzebnych nerwów! Czas szkolny dla Waszych pociesz to czas wyjątkowy, więc sprawcie by i ten wakacyjny obył się bez przykrych historii, jak np. stanie dwóch godzin w kolejce po nowe rzeczy niezbędne do szkoły. Dzwonek na lekcje – ruszajcie!