Balsam – Jaki wybrać

maj 10, 2013 |  
Kategoria: Dla ciała, Dla urody

Skóra ludzka posiada zdolność do regeneracji i odbudowywania się, jednakże jest to proces długotrwały. Współczesna kosmetologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, oferując szereg balsamów i mleczek, które pomagają naprawiać niedoskonałości skóry. Wybór jest naprawdę duży i należy w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby, uwzględniając rodzaj skóry, porę roku, wiek oraz skłonność do alergii. Dobrze dobrany kosmetyk sprawi, że będziesz się
czuła pięknie przez cały rok.

TYPY BALSAMÓW:

 

■ BALSAM NAWILŻAJĄCY
Sucha skóra jest szorstka i mało elastyczna. Niekiedy może powodować łuszczenie się. Przede wszystkim nawilżaj skórę bezpośrednio po kąpieli, skóra nawet lekko wilgotna lepiej wchłonie składniki balsamu i zatrzyma wilgoć. Warto pokusić się o balsamy nawilżające wraz z dodatkiem olejków odżywczych i witamin. Osoby z bardzo wysuszoną skórą, mogą wypróbować balsam dla diabetyków, z mocznikiem i witaminą E. Warto sprawdzić konsystencję kosmetyku, zazwyczaj balsamy nawilżające są lekkie i szybko się wchłaniają, przy codziennej pielęgnacji szybkość wchłaniania ma znaczenie.

■ BALSAM ANTYCELLULITOWY
Statystyki informują, że osiem kobiet z dziesięciu pytanych, ma problem z cellulitem i tkanką tłuszczową. W walce o jędrną skórę warto wspomóc się odpowiednim kosmetykiem, który przyśpieszy metabolizm skóry. Regularne stosowanie balsamów antycellulitowych wzmacnia naczynia krwionośne oraz poprawia napięcie skóry. W tego typu kosmetykach należy szukać L-karnityny, kofeiny, pomarańczy, alg morskich oraz wyciągu z bluszczu. Zadowalające efekty możesz osiągnąć, jeśli balsam będzie dodatkowo rozgrzewał lub, jeśli sama odpowiednio rozmasujesz i rozgrzejesz skórę.

■ BALSAM REGENERUJĄCY
Stosują go osoby posiadające dojrzałą bądź bardzo wysuszoną skórę. Taki balsam z jednej strony nawilża, a z drugiej odżywia zniszczoną skórę. Jego skład powinien być bogaty, tak by mógł naprawić uszkodzenia. Dobrze, jeśli w jego składzie zajdą się proteiny jedwabiu, zioła, witaminy. Jeżeli masz duży problem ze skórą możesz spróbować masła do ciała, które ma o wiele bardziej skoncentrowany skład. Masła skutecznie zapobiegają wysuszaniu, uelastyczniają, łagodzą podrażnienia, wygładzają, a przy dłuższym stosowaniu spowalniają proces starzenia. Minusem ich jest powolne wchłanianie się.

■ BALSAM BRAZUJĄCY
Sięgamy po nie zwłaszcza latem lub przed jakąś wyjątkową okazją. Regularne używanie balsamu brązującego zapewnia idealną opaleniznę bez przebywania na słońcu. Większość z nich ma dodatkowo właściwości nawilżające i pielęgnujące. Doskonale sprawdzają się te o konsystencji musu, żelu lub pianki, co zdecydowanie ułatwia aplikację. Największym minusem bywa zapach, który dla wielu bywa nie do zaakceptowania. Istnieją jednakże balsamy do ciała, które nie pachną zbyt intensywnie, dając przy tym złocistą opaleniznę. Większość z nich posiada wyciąg z orzecha włoskiego lub bursztynu.

Bez względu na to, którego balsamu używamy zawsze warto zadbać o to, by kosmetyk odpowiednio się wchłoną. Należy pamiętać o peelingu, skóra pozbawiona zrogowaciałego naskórka lepiej i głębiej przyswaja składniki zawarte w balsamach. Satysfakcjonujące efekty można również osiągnąć wykonując masaż ciała. Dobrze ukrwiona skóra ułatwia wchłanianie się kosmetyków.