Jaki fotelik samochody jest najbezpieczniejszy?

kwiecień 22, 2020 |  
Kategoria: Rodzinnie

Znalezienie dobrej jakości fotelika samochodowego, który z jednej strony zadba o komfort dziecka, a z drugiej w skuteczny sposób zabezpieczy je przed konsekwencjami przypadkowej kolizji lub wypadku drogowego, nigdy nie jest łatwe. Dlatego kupując nowy fotelik, należy zwracać uwagę nie tylko na jego wygląd, ale i na wdrożony w nim system bezpieczeństwa. Wyprodukowane przez firmę Britax Romer foteliki Kidfix zostały wyposażone w co najmniej kilka takich systemów.

Unikalne rozwiązania od firmy Britax Romer

W ofercie firmy znajdziemy wiele wersje fotelików dziecięcych dedykowanych dzieciom najmłodszym, w wieku niemowlęcym, które nie umieją jeszcze samodzielnie siedzieć, w związku z czym powinny przyjmować wygodą i bezpieczną pozycję półleżącą oraz foteliki dla dzieci starszych, w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym. Foteliki z kolekcji Kidfix zostały wyposażone w wiele unikalnych rozwiązań technicznych, które z jednej strony wpływają na wygodę ich codziennej obsługi, a z drugiej na komfort i bezpieczeństwo dziecka. Przykładem tego typu rozwiązań jest m.in. specjalna nakładka XP-Pad, którą instaluje się na górnej części pasa bezpieczeństwa. Nakładka nie tylko amortyzuje część siły uderzenia w przypadku gwałtownego hamowania lub kolizji drogowej, ale także w znaczący sposób skraca dystans, jaki pokonuje główka dziecka przy zderzeniu czołowym. Dzięki nakładce podbródek nie uderza o klatkę piersiową, tylko zatrzymuje się odpowiednio wcześniej, przez co ryzyko poważnego urazu szyjnego odcinka kręgosłupa jest mniejsze. Innym unikalnym systemem zastosowanym w fotelikach Kidfix jest system SecureGaurd, który zabezpiecza brzuszek dziecka, zapewniając dodatkowy, czwarty punkt zaczepienia. Specjalny pas przytrzymuje biodra i amortyzując część sił działających na tułów dziecka podczas zderzenia czołowego.

Fotelik rosnący wraz z dzieckiem

Jedną z głównych wad typowych fotelików dziecięcych jest ich niedostosowanie do szybkiego wzrostu dziecka. W fotelikach samochodowych Kidfix zastosowano specyficzny typ oparcia w kształcie litery V. Dzięki temu fotelik rośnie wraz z dzieckiem. Oparcie dostosowuje się do wzrostu dziecka, gwarantując mu wysoki komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Co warte podkreślenia, siedziska w fotelikach tej serii są dość szerokie, dzięki czemu siedzące w dziecko ma większą swobodę.

Jednoznaczne wskazanie najlepszego modelu fotelika samochodowego dla dziecka nie jest łatwe, bo wiele zależy od naszych indywidualnych doświadczeń i potrzeb. Jeśli jednak szukasz czegoś naprawdę porządnego, oryginalne foteliki od niemieckiej firmy Britax Romer oferują wiele rozwiązań niespotykanych w produktach konkurencji. Są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.