Prezenty dla osoby budującej własne studio nagraniowe

czerwiec 5, 2018 |  
Kategoria: Elektronicznie

W tym artykule chcieliśmy zająć się tematyką prezentową. Mówiąc ściślej, przygotowaliśmy propozycję skierowaną do wszystkich tych, którzy nie wiedzą co kupić. Dziś mamy dla Was doskonały pomysł na podarunek dla osoby, która zajmuje się muzyką, chce stworzyć domowe studio nagrań gra w zespole lub aspiruje do miana wokalisty, rapera itp. Oto prezenty dla chłopaka, które z pewnością będą użyteczne, jak również sprawią wiele radości osobie obdarowanej.  

Sprzęt zawsze jest potrzebny!

Największym utrapieniem muzyków, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z tą profesją, jest dostęp do sprzętu w domowym studiu nagrań. Profesjonalne wytwórnie to stosunkowo drogi biznes, dla wszystkich, którzy jeszcze nie zarabiają pieniędzy za wykonywaną sztukę. To właśnie dlatego młodzi ludzie zajmujący się muzyką decydują się na aranżowanie swoich własnych prowizorycznych domowych studiów nagraniowych, w których można rejestrować muzykę, przeprowadzać próby zespołu itp. Jeśli chodzi o prezenty dla chłopaka, to dobrym pomysłem może być właśnie któryś z elementów sprzętu studyjnego. Skompletowanie wszystkich potrzebnych urządzeń i narzędzi jest kosztowne i zazwyczaj rozciągnięte w czasie, dlatego jesteśmy przekonani, że z pewnością znajdzie się coś, co można kupić. Zalecamy jednak zrezygnowanie z niespodzianki i konsultacje z samym zainteresowanym, ponieważ to on będzie wiedział najlepiej, czego potrzebuje, a kupowanie sprzętu, którego jakość pozostawi wiele do życzenia, w tym przypadku nie ma sensu.

Mikrofony na dobry początek

Podczas wybierania prezentów dla chłopaka wiele zależy od tego, jakim stylem muzyki się zajmuje. Jednak jeżeli jest on na etapie tworzenia domowego studia nagrań, prawie na pewno przyda mu się mikrofon. Warto zaznaczyć, że takie urządzenia wykorzystuje się nie tylko do rejestrowania wokali, ale także nagrywania gitar, perkusji czy różnych innych instrumentów. Mikrofony studyjne dzielimy na pojemnościowe, dynamiczne i kierunkowe. Te pierwsze przeznaczone są głównie dla wokalistów, dwa pozostałe typy to dobry prezent dla chłopaka, który pragnie nagrywać instrumenty lub nagłaśniać koncerty.  

Małe kroki

Jeżeli jednak wybierając prezenty dla chłopaka, mamy potrzebę zrobienia niespodzianki jest jedna uniwersalna część domowego studia nagraniowego, która z pewnością znajdzie swoje zastosowanie. Pomieszczenie, w którym tworzy się muzykę, musi być odpowiednio zaadaptowane akustycznie. Młodzi adepci, wykorzystują w tym celu różnego rodzaju pianki, koce czy nawet kartonowe wytłoczki po jajkach. Niestety takie domowe sposoby, nie realizują w pełni swojego zadania. Na rynku istnieją jednak specjalne profesjonalne pianki wygłuszające. Kupienie kilku takich bloków to doskonały prezent dla chłopaka, który tworzy swoje studio nagraniowe bądź salkę do prób. Osoba zorientowana w temacie, z pewnością doceni taki prezent. Koszt jednej pianki akustycznej o powierzchni 50x50cm to około 3 zł, dlatego ilość elementów, które zakupimy, może być uzależniona względem budżetu, jakim dysponujemy.