Zestawy do sushi – pomysł na orientalny prezent

grudzień 1, 2016 |  
Kategoria: Dla zmysłów, Prezentowy poradnik

zestawy-do-sushi

Jeżeli szukasz pomysłu na upominek dla osoby przepadającej za sushi, wybierz dla niej specjalny zestaw do jego podawania, który doskonale sprawdzi się również do innych dań azjatyckich. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Sushi jest obecnie chyba najbardziej popularną potrawą kuchni świata w naszym kraju – świadczy o tym przede wszystkim duża liczba barów i restauracji sushi, można również zakupić je w marketach lub też można zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne jest do jego przygotowania samodzielnie. Odpowiedni rodzaj ryż, ryby, warzywa, algi oraz dodatki pozwalają na stworzenie wyśmienitych kompozycji o orientalnym smaku.

Gdy znasz osobę, która po prostu przepada za sushi i przygotowuje je także w domu, możesz wybrać dla niej prezent związany z jej pasją – odpowiednie zestawy do sushi na prezent będą strzałem w dziesiątkę.

Jaki zestaw do sushi będzie najlepszy?

Sushi powinno serwować się zgodnie ze specjalnym ceremoniałem. Przygotowane rolki umieszcza się na jednej dużej paterze lub na drewnianej deseczce. Każdy z gości otrzymuje również własny talerzyk oraz miseczkę, do której wlewa się sos sojowy – służy on do zamoczenia w nim sushi. Do serwowania napojów podaje się czarki.

Teraz, aby zakupić taką zastawę stołową, nie trzeba jednak wcale wybierać się do Japonii czy Chin, ponieważ można zakupić ją również w Polsce. Co więcej, przepiękne zestawy tego rodzaju oferują polskie firmy.

Najlepiej postawić na komplet składający się z dużej patery oraz z talerzyków dla gości – najczęściej największy zestaw przeznaczony jest dla 4 osób, dlatego warto zdecydować się na taką opcję. Najlepiej, aby w komplecie znajdowały się również miseczki.

Gdy chodzi o wzornictwo, najlepiej postawić na to kojarzone ze Dalekim Wschodem. Popularne są między innymi kolory takie jak czerwony i czarny, ale również można zdecydować się na białą zastawę zdobioną azjatyckimi malunkami. Gdy z kolei chodzi o kształty, najczęściej wybierana jest zastawa z talerzykami i paterami w kształcie kwadratowym. Można też znaleźć zestawy w bardziej fantazyjnych kształtach, na przykład przypominające symbol jin i jang.

Nie zapomnij o pałeczkach

Chociaż do sushi nie potrzeba pałeczek, to jednak warto zdecydować się na ich zakupienie, ponieważ są one używane najczęściej do jedzenia dalekowschodnich potraw – nie każdy z nas wie, że są one najpowszechniej używanymi sztućcami na całym świecie.

W sprzedaży znaleźć można różne rodzaje pałeczek do sushi. Najtańsze i najbardziej popularne to pałeczki bambusowe – są to pałeczki jednorazowe, które można rozpoznać po łączeniu na końcach. Istnieją także pałeczki wielorazowe, na przykład mogą być one wykonane ze stali nierdzewnej, specjalnie wykończonego drewna egzotycznego, a nawet z takich materiałów jak srebro.

Interesującym pomysłem na upominek dla osoby lubiącej kuchnię azjatycką mogą być też pałeczki personalizowane. Można zakupić je w sklepie internetowym Orient Deco działającym pod adresem orientdeco.pl. Oferuje on pałeczki drewniane i stalowe z imionami po polsku i po japońsku w systemie zapisu katakana oraz z różnymi grafikami.