Pomysły na czekoladowe prezenty pod choinkę

listopad 25, 2016 |  
Kategoria: Dla ciała, Prezentowy poradnik

czekoladowe-zdjecie-z-mikolajem

Znalezienie ciekawego upominku pod choinkę często jest poważnym wyzwaniem. Do dyspozycji jest wiele propozycji, ale często nie każda wydaje się dobrym rozwiązaniem. Są jednak uniwersalne pomysły na świąteczne prezenty – wśród nich znajduje się także pyszna czekolada.

Dlaczego warto jeść czekoladę?

Czekolada, chociaż jest kaloryczna, jest też zdrowa i z tego powodu nie warto całkowicie eliminować jej ze swojej diety. Przede wszystkim zawiera bogactwo wartościowych minerałów, między innymi żelazo, magnez, potas, mangan, cynk, miedź czy wapń. Również ma duże ilości flawonoidów, które wykazują działanie antyoksydacyjne, czyli zwalczają wolne rodniki, które odpowiedzialne są za przyspieszone starzenie się komórek. Czekolada poprawia też humor, a to wszystko za sprawą podwyższania poziomu endorfin, które określane są hormonami szczęścia.

Postaw na oryginalne czekoladowe prezenty

Wobec tego zakupienie pysznej czekolady to także kapitalny pomysł na prezenty pod choinkę. Przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach pojawia się mnóstwo różnych czekoladowych upominków, które różnią się pomiędzy sobą kształtami, gramaturami czy smakami. Tabliczki czekolady czy czekoladowe mikołaje cieszą się największym zainteresowaniem. Gdy jednak szukasz bardziej oryginalnego pomysłu na czekoladowy upominek, sprawdź nasze propozycje!

1. Czekoladowe gry

Warcaby, szachy czy kółko i krzyżyk z czekolady to kapitalna propozycja dla tych, którzy lubią grać w gry planszowe różnych typów – w tym przypadku jednak zamiast zwykłych pionków otrzymuje się czekoladki, które układa się na planszy. Można wtedy umówić się z oponentem, że ten, kto wygra określoną liczbę partii, będzie mógł zjeść czekoladki.

2. Luksusowe pralinki

Kapitalnym pomysłem na upominek będą również luksusowe pralinki, które wykonane są ręcznie z najwyższej jakości składników. Chociaż są dość drogie, to jednak są także warte grzechu i z okazji świąt można pozwolić sobie na takie rozpieszczenie.

3. Czekoladowe figurki

Również warto sprawdzić różne czekoladowe figurki, na przykład w ofercie sklepu internetowego ChocoRepublica. Do wyboru są między innymi czekoladowe samochody, aniołki, obrazki z Mikołajami, aby wspomnieć tylko o tych świątecznych figurkach.

4. Czekoladki z personalizowanym opakowaniem

Takie czekoladki także można znaleźć w ofercie wspomnianej firmy ChocoRepublica. Klient ma możliwość samodzielnego przygotowania projektu graficznego, który ma znaleźć się na opakowaniu, lub też może wybrać szablon z gotowej kolekcji, a potem dodać do niego swoją treść czy zdjęcia. W ten sposób czekoladki nie tylko sprawią radość swoim wyjątkowym smakiem, ale również ich opakowanie będzie mogło posłużyć przez długi czas, na przykład do przechowywania drobiazgów.