Prezenty na Święta – tylko wyjątkowe prezenty

październik 27, 2016 |  
Kategoria: Okazyjnie

prezenty-na-swieta
Czas gra na naszą niekorzyść – daje nam złudzenie, że do Świąt Bożego Narodzenia jest baaardzo daleko. Jeśli liczycie na to, że pogoda za oknem da w stosownym czasie znać, że to już za chwileczkę, już za momencik, możecie się przeliczyć. Najprawdopodobniej śniegu znów będzie jak na lekarstwo i wystąpi głównie w wysokich górach. Białe Boże Narodzenie zaistnieje tylko świątecznym evergreenie, a my obudzimy się w wigilijny poranek bez prezentów dla najbliższych…

Gotowcom mówimy nie!

Bo prezent na Boże Narodzenie trzeba kupić wcześniej! Zostawianie tego akurat zakupu na ostatnią chwilę to nie jest dobry pomysł. O ile zakupy żywnościowe można zrobić nawet rzutem na taśmę, o tyle przemyślany prezent wymaga, aby zacząć o nim przemyśliwać ze sporym wyprzedzeniem. Prezenty na Święta powinny świadczyć o tym, że obdarowywaną osobę dobrze znamy i wiemy, czego naprawdę oczekuje, o czym marzy; wiemy, co ją bawi albo wzrusza. Prezentowe gotowce serwowane przez wielkie sieci handlowe są jak koła ratunkowe rzucane tym, którzy nie mają lepszych pomysłów i z pełną świadomością kupują podarek, który najpewniej zostanie zapomniany tuż po wręczeniu. Czasem po prostu nie wypada pokazać się na świątecznym spotkaniu z pustymi rękami… Ale czy prezenty świąteczne tak właśnie powinny wyglądać? Te wszystkie zestawy kosmetyczne tudzież trójpaki rzekomych bestsellerów? Nie! Każdemu z nas, nawet jeśli nie daje temu wyrazu wprost, marzy się wyjątkowy prezent – nie: najdroższy, najmodniejszy czy taki, na którego posiadanie trend wykreowały media. Wyjątkowy, czyli unikalny albo idealnie dostosowany do naszej osobowości. Prezent na Święta, który jest jednocześnie komunikatem: znam Cię, jesteś dla mnie ważny_a, a przedmiot, który dla Ciebie wybrałem_am na pewno Ci się spodoba – tak bardzo do Ciebie pasuje! Jeśli kiedyś jest czas na przygotowywanie prezentów podkreślających naszą zażyłość oraz intymne związki, to właśnie w Boże Narodzenie.

Czas ściga nas…

Wszystkie te mądre porady  warto sobie wziąć do serca, ale życie i tak nas może zaskoczyć. Nieoczekiwane zaproszenie do ludzi, których wcale nie planowaliśmy odwiedzać albo dodatkowy gość na świątecznym spotkaniu – sytuacji podbramkowych może być więcej.  Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu najlepiej skorzystać z wyszukiwarki prezentów prezenty.pl. Rozpiętość pomysłów na podarunki jest tu naprawdę imponująca, a praktyczne filtry na stronie znacznie ułatwiają zadanie.

Amatorowi piwa kupić możemy zestaw do jego domowej produkcji. O ileż więcej radości sprawi taka domowa warzelnia od gotowego alkoholu. Jeśli nabierze się wprawy, trenując w zimowe miesiące, zestaw do samodzielnego warzenia piwa może okazać się hitem wszystkich spotkań przy grillu w kolejnym sezonie wiosenno-letnim. Kobiecy apetyt na słodycze oraz apetyt na gorącą kąpiel każdego dnia zaspokoi zestaw… trufli, muffinek albo czekoladek – szlachetnych mydełek nasyconych olejkami eterycznymi zbawiennymi dla skóry. W tym przypadku dołączenie karteczki z napisem: nie nadaje się do konsumpcji wydaje się konieczne!  A może wśród gości pojawi się nastolatek, któremu kupić trafiony prezent to prawie niemożliwe…? Zaraz, zaraz – czy jest nastolatek, który strzeli foch otrzymawszy T-shirt z nadrukiem 3D albo wzmacniacz dźwięku do smartfona? Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie też podarowanie bliskiej osobie prezentu spersonalizowanego: kubka, ramki na zdjęcia, poduszki czy albumu fotograficznego. Są też wśród nas osoby, które mają ogromny sentyment do tzw. praktycznych prezentów, czyli np. kuchennych gadżetów. Na stronie prezenty.pl znajdziecie także praktyczne prezenty w zupełnie niecodziennych odsłonach, np. pieprzniczkę i solniczkę w kształcie… czarodziejskich różdżek albo przytulonej do siebie pary zakochanych. Używając takich gadżetów, o wiele łatwiej utorować sobie drogę przez żołądek do serca.

Nie tylko sam podarunek ma znaczenie. Ważne jest także opakowanie: papier, pudełko albo torebka prezentowa. Dołączenie do podarunku kartki z odręcznie napisanymi życzeniami i kilkom słowami wyłącznie do wiadomości osoby obdarowanej to bardzo miły gest, który może znacznie wzmocnić nasze notowania towarzyskie. Dowodzi on, że odnajdujemy się w każdej sytuacji, a ludzie są dla nas ważni.