Odlotowy prezent na każdą okazję

sierpień 24, 2016 |  
Kategoria: Prezentowy poradnik

hot-air-1373167_1920

Ludzi od zawsze fascynowało niebo. W każdej mitologii świata można napotkać historie dotyczące latania. Kilku śmiałkom na przestrzeni wieków udało się na krótki czas wznieść w powietrze na wzór Dedala – na prostej lotni. Większość z nich jednak kończyła tragicznie – z połamanymi kończynami lub nawet martwa. Balon to pierwsze prawdziwe osiągnięcie w dziedzinie lotnictwa. Pozwala wznieść się i spokojnie szybować nad polami, łąkami i rzekami. Jest unikalnym i niepowtarzalnym przeżyciem, więc stanowi świetny pomysł na biznes.

Zaczarowany lot nad miastem

Czary istnieją. Tak naprawdę nauka to magia, która chętnie dzieli się swoimi tajemnicami. Balon unosi się dzięki gorącemu powietrzu. Gorące cząsteczki zaczynają poruszać się coraz szybciej i coraz mocniej naciskają na wewnętrzną stronę balonu. Dzięki temu on unosi się w górę. Operator reguluje wysokość powiększając lub zmniejszając natężenie płomienia. Lot balonem to świetny sposób, aby spojrzeć na świat z innej perspektywy. Jest też wspaniałą, ale nie nadmiernie intensywną przygodą. Wielu ludzi boi się nawet latać samolotem. To z dwóch powodów. Po pierwsze samolot wznosi się w powietrze szybko i gwałtownie. Podczas rejsu podróżnym często towarzyszą turbulencje. Natomiast balon pozwala wznieść się spokojnie i komfortowo.

Ruchomy punkt widokowy

Lot balonem pozwala na chwilę zapomnieć o codzienności. Bo przecież, kiedy spojrzymy na cały świat, na własne miasto, z góry, nic już nie będzie takie samo. Dlatego właśnie może on stanowić rewelacyjną formę relaksu z okazji urodzin, imienin czy też innych okoliczności. Kosz balonu jest też dosyć częstym miejscem zaręczyn. Tradycja nakazuje podczas tej nieformalnej ceremonii zaskoczyć przyszłą narzeczoną. Wycieczka pod niebem może okazać się pierwszą niespodzianką. Drugą będzie stanowił wyciągnięty w odpowiednim momencie pierścionek. Na zachodzie coraz popularniejszy staje się też trend brania w balonie ślubów. Nie należy również zapominać o jednym prostym fakcie. Praca zawodowych pilotów dużo kosztuje, dlatego przeloty samolotem i helikopterem kwalifikują się jako o wiele droższe. Balon jest zdecydowanie najtańszym, podniebnym środkiem lokomocji.