Jak niezobowiązująco wyrazić wdzięczność w biznesie?

październik 11, 2015 |  
Kategoria: Biurowo, Prezentowy poradnik

koszyczek_choinkowy

Podarunki biznesowe często są kłopotliwe – zarówno wtedy, gdy chodzi o ich wręczanie, jak i przyjmowanie. Warto jednak w podziękowaniu oraz jako wyraz szacunku obdarowywać się upominkami, co jest przyjemnym gestem zacieśniającym więzy współpracy. Jak jednak niezobowiązująco wyrazić swoją wdzięczność?

Pomysłów na prezenty dla klientów, kontrahentów oraz pracowników jest mnóstwo i dobranie tego odpowiedniego na daną okazję może wydawać się problemem. Do dyspozycji są jednak takie propozycje, które doskonale nadają się niezależnie od okazji – mogą sprawdzić się na Boże Narodzenie czy Wielkanoc, jako nagroda jubileuszowa czy też podziękowanie za udaną współpracę. Dużym powodzeniem cieszą się w szczególności kosze delikatesowe, które wypełnione są po brzegi wyjątkowymi smakołykami.

Wewnątrz koszów można znaleźć różnego rodzaju pyszności – najczęściej są to słodycze, na przykład czekolady, praliny, trufle, ciasteczka, cukierki czy pierniki, również wysokiej jakości kawy i herbaty, konfitury, bakalie, orzechy, produkty regionalne, a także alkohole, na przykład wyśmienite wina, whisky, nalewki czy wódki. Dodatkowo także dodawane są do nich ciekawe akcesoria zależnie od okazji, na przykład na Boże Narodzenie czy Wielkanoc są to ozdoby świąteczne. Wszystko to umieszczone jest w dekoracyjnym plecionym koszu lub pudełku, by prezent był jeszcze bardziej efektowny.

Chociaż kosze delikatesowe można przygotować samodzielnie, to jednak wiele firm decyduje się obecnie na zakupienie gotowych upominków tego rodzaju. Ma to kilka przyczyn, między innymi główną z nich jest oszczędność czasu, ponieważ samodzielne poszukiwanie odpowiednich produktów i opakowań, a potem przygotowywanie koszów może być bardzo czasochłonne, zwłaszcza w większych liczbach. Również można oszczędzić pieniądze, ponieważ firmy wykonujące kosze na zamówienie mają atrakcyjne rabaty od dostawców i mogą ofertować tym samym swoim klientom przystępne ceny. Ważna jest też wygoda – zamówienie koszów jest bardzo łatwe i można zrobić to nawet przez internet, wybierając odpowiednie zestawy zależnie od okazji czy swojego budżetu, aby zmieścić się w jego ramach.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wobec tego wybranie odpowiedniej firmy, która może zaoferować w tym zakresie kompleksową obsługę, a także przystępne ceny, aby upominki nie musiały kosztować dużo.

Firma Nobilia z Warszawy od lat zajmuje się komponowaniem i sprzedażą koszów upominkowych na każdą okazję, dostarczając je do klientów na terenie całej Polski. W jej asortymencie znajduje się szeroka gama wspaniałych podarunków na każdą okazję, także specjalne kosze bożonarodzeniowe i wielkanocne. Można znaleźć w nich starannie wyselekcjonowane specjały polskich i zagranicznych marek, w tym wyśmienite alkohole czy ręcznie robione praliny. Z ofertą firmy Nobilia można zapoznać się tutaj.

Zatem jeżeli szukasz dobrego upominku w biznesie, wybierz kosze delikatesowe – to sprawdzony wybór wtedy, gdy chcesz jednocześnie niezobowiązująco, ale także efektownie wyrazić swoją wdzięczność!