Szukasz oryginalnego prezentu? Wybierz skok spadochronowy!

listopad 25, 2014 |  
Kategoria: Okazyjnie, Prezentowy poradnik

Zestaw kosmetyków, portfel czy książka to sprawdzone prezenty, jednak wtedy, gdy szukasz czegoś bardziej oryginalnego i nieprzeciętnego, pomyśl o skokach spadochronowych. Teraz, żeby skoczyć w przestworza, wcale nie trzeba poświęcać czasu na pracochłonne szkolenia i na badania lekarskie – wystarczy wybrać skok tandemowy i spełnić marzenia!

Skok tandemowy – emocje dla każdego

Żeby skoczyć ze spadochronem, nie trzeba posiadać do tego specjalnego przygotowania. Skoki tandemowe pozwalają każdemu na poszybowanie z zawrotną prędkością i podziwianie wspaniałych krajobrazów z lotu ptaka. Wystarczy tylko znaleźć szkołę spadochronową, która zajmuje się organizacją skoków w tandemie i już pomysł na prezent jest gotowy.

Skoki tandemowe odbywają się wspólnie z instruktorem, dlatego skoczek nie jest pozostawiony sam sobie i nie musi martwić się o kwestie bezpieczeństwa. Z instruktorem łączy go specjalna uprząż, a spadochron używany w skoku jest automatyczny, dlatego nie trzeba obawiać się o ryzyko, które naprawdę jest minimalne. Wypadki przy skokach tandemowych można policzyć na palcach jednej ręki w skali całego świata i w dużej mierze są one spowodowane przestarzałym i niesprawnym sprzętem.

Jak zostało już wspomniane, skoczyć może prawie każdy. Nie jest wymagane wcześniejsze przeszkolenie ani badania lekarskie. Również nie jest wymagana odpowiednia kondycja. Lądowanie jest miękkie, dlatego nie ma ryzyka urazów, skakać mogą więc młodsi i starsi. Wśród przeciwwskazań znajdują się głównie ostre stany chorobowe układu oddechowego, układu krążenia, epilepsja, uszkodzenia kręgosłupa.

Ile to kosztuje?

Ceny skoków tandemowych rozpoczynają się od około 500 złotych za skok z 3000 metrów, który daje około 30 sekund swobodnego spadania, a kończą się na około 800 złotych za skok z 4000 metrów z minutą spadania w przestworzach przed otwarciem czasy spadochronu. Za około 300 złotych można wykupić również usługę wideofilmowania całego skoku, który rejestrowany jest przez dodatkowego skoczka. Chociaż to wyższy wydatek, to jednak warto się na niego zdecydować, aby mieć niezwykłą pamiątkę w postaci filmu oraz zdjęć z tego emocjonującego wydarzenia.

Najlepiej zakupić voucher prezentowy, ponieważ wtedy można podarować go bez określonej daty skoku, którą osoba obdarowana będzie mogła wybrać sobie samodzielnie. Upominek może być podarowany w formie elektronicznego zaproszenia, ale również można samemu wydrukować je i podarować w ozdobnej kopercie.

Z kim skoczyć?

Do skoków zaprasza między innymi Szkoła Spadochronowa Skydive, która każdemu gwarantuje niezwykłe emocje. W jej ofercie znajdują się skoki z 3000 i 4000 metrów oraz szkolenia AFF dla tych, którzy chcą zacząć skakać ze spadochronem samodzielnie. Zakupić można także voucher prezentowy. Skoki ze Skydive odbywają się w trzech lokalizacjach – Kruszynie koło Włocławka, w Przasnyszu oraz w Kamieniu Śląskim. Skok można zarezerwować przez internet pod adresem: skydive.pl.

Jeżeli szukasz niepowtarzalnego pomysłu na prezent, który obdarowanej osobie zapewni niezapomniane emocje, pomyśl o wykupieniu skoku tandemowego ze spadochronem. To oryginalny upominek na każdą okazję – na urodziny dla chłopaka, dla rodziców na rocznicę czy dla koleżanki na wieczór panieński. Skok możesz wykupić już teraz przez internet, nie wychodząc nawet z domu!