Udany prezent cieszy podwójnie

Sierpień 9, 2014 |  
Kategoria: Prezentowy poradnik

Naprawdę trafiony podarunek sprawia radość obu stronom: solenizant lub jubilat cieszy się z otrzymania wspaniałego i udanego prezentu, a obdarowujący czerpie satysfakcję ze sprawienia frajdy bliskiej osobie. Udanego prezentu nie kupuje się w pośpiechu. Wybór wymaga kreatywności i namysłu od osoby, która zamierza go wręczyć, a także znakomitej znajomości gustów i upodobań obdarowywanego. Za jego szukanie nie można zabierać się w ostatnim momencie. I to z kilku powodów.

Przede wszystkim dlatego, że może się okazać, że w sklepie nie dostaniemy tego, co sobie wymyśliliśmy. A wtedy nawet najlepszy nawet pomysł na prezent na nic się nie zda. Po drugie, trzeba liczyć się z tym, że przesyłka może nie dojść na czas, co dotyczy zwłaszcza prezentów kupowanych przez internet, które mają być dla bliskiej osoby niespodzianką. Spóźniona niespodzianka, która dociera po kilku dniach dostarcza oczywiście radości, ale to już nie jest to. Wniosek jest prosty – za kupowanie prezentów należy się zabrać odpowiednio wcześnie. Aby podarunek był strzałem w dziesiątkę, warto dyskretnie podpytać osobę, która ma zostać obdarowana o jej marzenia i upodobania. W ten sposób unika się ryzyka kupienia czegoś, co kompletnie nie odpowiada gustowi danej osoby. Może ona wcale nie chce otrzymać kwiatka w doniczce lub apaszki? Może ma już cztery zegarki i nie potrzebuje kolejnego, a kubeczki z ładnymi wzorami już się nie mieszczą na półeczkach w kuchni? Czasami czeka nas wielkie zaskoczenie, kiedy usłyszymy, że solenizant marzy od dawna na przykład o eleganckim wydaniu ulubionej powieści, bo sami na to nigdy byśmy nie wpadli. Wniosek drugi brzmi zatem: warto pytać, niekiedy nawet wprost. Wtedy prezent spełni swoją rolę nawet, gdy nie będzie niespodzianką.

Miejsc, gdzie można się wybrać na poszukiwania prezentów jest mnóstwo. Do dyspozycji pozostają tradycyjne sklepy stacjonarne, a także mnóstwo sklepów internetowych, w których zakupy są wygodne, a wybór asortymentu bardzo bogaty.