Kupujesz prezent w internecie na ostatnią chwilę? Zapłać e-przelewem

czerwiec 16, 2014 |  
Kategoria: Prezentowy poradnik

Internet to prawdziwa kopalnia pomysłów na prezenty – kupujemy je coraz częściej właśnie na odległość. Jednak głównym problemem takich transakcji jest czas dostawy, zwłaszcza gdy upominek kupuje się na ostatnią chwilę.

Sklepy internetowe mają do dyspozycji swoich klientów miliony produktów, w tym wiele takich, które doskonale nadają się na podarunki dla bliskich. Wiele z nich można kupić tylko przez internet, na przykład personalizowane produkty ze swoimi zdjęciami, śmieszne gadżety, słabo dostępne książki czy zagraniczne kosmetyki i ubrania. Dodatkowo atutem są niższe ceny, dlatego tak wielu z nas wybiera teraz zakupy internetowe.

Gdy jednak poszukuje się prezentu na zbliżającą się wielkimi krokami uroczystość, często kupno w internecie staje pod znakiem zapytania. Czy sprzedawca zdąży wysłać przedmiot na czas? Czy paczka pocztowa lub kurierska dotrze bez opóźnień?

Płać szybko e-przelewami

Kupujący prezenty na ostatnią chwilę często zastanawiają się, jak zapłacić przez internet, żeby wpłata doszła maksymalnie szybko do sprzedawcy. Można zdecydować się na opcję za pobraniem, ale na ogół jest ona droższa i nie zawsze możliwa, gdy do dyspozycji nie ma się gotówki na zapłatę. Dlatego lepiej zapłacić z góry.

Zwykły przelew ma jednak tę wadę, że jeżeli wykonuje się go samodzielnie i dodatkowo na konto w innym banku, wtedy trzeba poczekać na jego zaksięgowanie według godzin sesji Elixir – to 3 sesje przychodzące i wychodzące dziennie. Dlatego często przelew dochodzi nie tego samego dnia, ale kolejnego, co opóźnia wysyłkę. Z kolei e-przelew jest pod tym względem znacznie lepszy. Informacja o przelewie dochodzi natychmiast do odbiorcy, który bezzwłocznie może przystąpić do skompletowania zamówienia i jego przesłania. W ten sposób, gdy wybierze się dodatkowo wysyłkę kurierem lub paczkę priorytetową, prezent można mieć już następnego dnia u siebie.

Płatność przelewem lub kartą

Systemy płatności internetowych, na przykład Dotpay, PayU czy Przelewy24, umożliwiają płatności zarówno z konta, jak i kartą. W pierwszym przypadku formularz przelewu jest wypełniany automatycznie i płacący musi tylko zatwierdzić go poprzez kod weryfikacyjny z banku. W drugim przypadku należy wypisać formularz samemu, podając dane karty, chyba że karta została dodana do konta systemu płatności online – wtedy dane uzupełniają się także samodzielnie.

Podsumowując, gdy zamierza się kupić prezent w sklepie internetowym, warto płacić z przelewami internetowymi. To najszybszy sposób na przekazanie pieniędzy do sprzedawcy, który jeszcze prędzej będzie mógł przesłać paczkę do kupującego.