Jak wybrać prezent na Mikołajki w biurze?

mikolajki-w-biurzeMikołajki już za pasem – w wielu biurach organizuje się biurowe Mikołajki, które nie kosztują wiele, a uprzyjemniają pracownikom pracę i sprawiają, że zespół staje się bardziej zgrany. Jak wybrać prezent na Mikołajki tak, by nawet nie znając zbyt dobrze wylosowanego pracownika trafić z prezentem?

Mikołajkowy budżet

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że biurowe Mikołajki zawsze muszą mieć ustalony budżet – trzymajmy się go, bowiem zakup zbyt drogiego prezentu, może spowodować to, że obdarowany pracownik będzie czuł się niezręcznie. Z drugiej strony, zakup prezentu znacznie poniżej budżetu, może spowodować, że nasz kolega z pracy poczuje się urażony.

Osobiście czy zabawnie?

Kupując prezent na Mikołajki skupić można się na przedmiotach, które będą wybrane specjalnie pod wylosowaną przez nas osobę i pokażą jej, jak dobrze ją znamy. Takie osobiste prezenty to np. płyta z muzyką ulubionego zespołu, książka którą kolega z pracy chciał przeczytać. Sprawa komplikuje się jednak wtedy, kiedy mamy kupić prezent dla osoby, którą słabo znamy i nie wiemy jakie są jej poza zawodowe zainteresowania. W takiej sytuacji ratuje nas cały arsenał prezentów w postaci śmiesznych bądź biurowych gadżetów. Obecnie wybór jest naprawdę ogromny – od podgrzewaczy do biurowych kubków na USB, poprzez chomiki pozwalające szybciej pisać na klawiaturze, po ogrzewane rękawiczki do pisania na klawiaturze.

Zadbajmy jednak o to, by jeśli kupujemy w naszej opinii zabawny gadżet, nie uraził on naszego kolegi z pracy – otwieracz do piwa z licznikiem, jeśli nasz kolega często bierze kacowe lub super głośny budzik, jeśli często się spóźnia będą dobrym pomysłem tylko wtedy, jeśli osoba której dajemy prezent ma do siebie dystans.

Jakich prezentów na Mikołajki w biurze unikać?

Jest kilka takich obszarów, które lepiej podczas wybierania prezentu na Mikołajki w biurze pominąć, nie mamy bowiem pewności, że prezent okaże się trafiony. Są to między innymi:

  • kosmetyki zapachowe – chyba, że idealnie znamy gust naszej koleżanki z pracy
  • alkohol – nie przystoi on ani miejscu pracy ani też nie mamy pewności, że nasz kolega z pracy jest osobą pijącą
  • dewocjonaliów – w biurze lepiej nie poruszać tematyki wyznania
  • odzieży i galanterii – krawat można kupić- o ile będzie zabawny
  • zwierząt – nawet jeśli ma to być złota rybka. Taki prezent to odpowiedzialność, której kolega z pracy może sobie nie życzyć.
  • artykuły AGD – tego typu prezenty nadają się na parapetówkę a nie na Mikołajki

Kupując prezent dla kolegi z biura pamiętajmy o tym, że biurowe Mikołajki powinny być zabawą a nie problemem!