Prezenty dla miłośników wina

styczeń 18, 2010 |  
Kategoria: Dla zmysłów, Wyróżnione

Wino nie jest najpopularniejszym trunkiem w naszym kraju. Stale jednak zdobywa sobie coraz większą popularność, a kultura picia wina rośnie w siłę. Temat wina, może być naprawdę sporą kopalnią pomysłów na prezent  – zwłaszcza dla osoby o której wiemy, że winem się interesuje.

Zakup wina per se, dla miłośnika wina, jest dobrym pomysłem tylko wtedy, kiedy my również znamy się na winie. Jeśli nie rozróżniamy caberneta od rieslinga lepiej poszukać inspiracji w innych rejonach – takich jak np. akcesoria do wina, stojaki do wina czy inne dodatki, które z winem świetnie się komponują. Możliwości jest sporo – zapraszamy do naszej listy:

Stojaki do wina

stojak-na-winoKupujemy wtedy, kiedy nasz znajomy takiego gadżetu nie ma (a jego kuchnia pozwala przestrzennie na taką ekstrawagancje). Stojak do wina jest też dobrym pomysłem na prezent na parapetówkę dla miłośnika wina.

Na zdjęciu stojak Paria firmy Zack

185 zł

Termometr cyfrowy do wina

termometrGadżet przydatny, a rzadko de facto kupowany nawet przez największych miłośników trunku z Nadrenii czy Burgundii.To jeden z tych dodatków, które chcemy mieć , a nigdy nie ma okazji ich kupić – dlatego świetnie nadaje się na prezent. Termometr pokazuje temperaturę wina i dzieki temu pozwala zadbać o jego prawidłowe podanie.

129 zł

Korek i pompka próżniowa

pompkaZestaw absolutnie konieczny każdemu, kto pija wina często i delektuje się ich smakiem. Pompka umożliwia zabezpieczenie otwartego wina tak, aby mimo upływu czasu, otwarta butelka zachowała aromat i jakość. Dzięki stosowaniu pompki, otwarta butelka wina jest po prostu dłużej świeża. Zanim zakupisz taki dodatek dowiedz się, czy twój miłośnik wina nie posiada już takiego dodatku.

168 zł

Korkociąg

korkociagKorkociąg na wyposażeniu miłośnika wina na pewno się znajduje, ale teraz mamy tak bogate formy  i style tych użytecznych dodatków AGD, że kolejny – jeśli będzie tylko pięknie pasował stylem do kuchni i upodobań gospodarza, będzie na pewno mile widziany. Korkociąg – solo bądź zestawie – to również dobry prezent na nowe mieszkanie.

230 zł

Karafka

karafkaStare, dobre jakościowo wino wymaga napowietrzania. Proces napowietrzania to dekantacja. Aby móc go przeprowadzić potrzebny jest pojemnik na wino – dekanter – czyli popularna karafka. Karafka w prezencie to podkreślenie tego, że zadaliśmy sobie trud, aby dobrze poznać hobby naszego obdarowywanego.

99,00 zł

Urządzenie do Raclette

racletteDo butelki wina , konieczne jest dobre jedzenie. Czyli na przykład podsmażany ser z warzywami – czyli raclette. Takie zestaw kupujemy miłośnikowi zarówno wina jak i kuchni. Na takim prezencie my też skorzystamy – kiedy na Raclette zostaniemy zaproszeni.

360 zł

Jeśli poszukujemy bardzo ekskluzywnego prezentu na ważną okazję, miłośnikowi wina można również wykupić wycieczkę enoturystyczną.