Zapasowe prezenty – gwiazdka z niespodzianką

prezenty pod choinkęOkres Bożego Narodzenia to czas kiedy prezenty święcą swoje triumfy. Każdy z nas kupuje ich przynajmniej kilka, ale prawie zawsze okazuje się, że o kimś zapomnieliśmy, lub nagle pojawia się ktoś, kogo na kolacji Wigilijnej się nie spodziewaliśmy. Dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu kilka prezentów zapasowych – neutralnych, które można w razie potrzeby, szybko wyciągnąć z szafy i położyć pod choinką. A co nadaje się na neutralny prezent?

Książka – prezent dla każdego

Jeśli kupujemy prezent neutralny, nie możemy wybrać książki zbyt kobiecej, ani zbyt męskiej. Nie może to być również książka specjalistyczna. Najbezpieczniej jest wybrać pozycję z literatury faktu. To najchętniej czytany współcześnie gatunek literacki, który lubią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z ciekawszych pozycji dostępnych obecnie na rynku, warto wymienić:

  • Robert Frank – „Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy”
  • Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner „Freakonomia. Świat od podszewki” (tani prezent – dostępna w sieci sklepów Tania Książka)
  • Mariusz Rokicki – „Życie po skoku”

Mydełko zapachowe – prezent dla nastolatek i kobiet

Mydełka zapachowe są ładne, lubią je praktycznie wszystkie kobiety, można je pięknie zapakować i są niezbyt kosztowne – dlatego stanowią idealny prezent zapasowy – zwłaszcza, że jeśli nikomu go nie wręczymy, to mydełko może zostać do użytku własnego!

Wino – prezent na każdą okazję

Butelkę wina warto mieć w zanadrzu praktycznie zawsze – nie tylko przy okazji Gwiazdki. Taki prezent możemy dać zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Pamiętajmy jedynie o tym, by wino było przynajmniej ze średniej półki. Jeśli zostanie po Świętach, zawsze można je wypić z rodziną.

Czekoladki – prezent dla dzieci i dorosłych

Ładnie zapakowane czekoladki (mogą być to belgijskie czekoladki lub bombonierka) to prezent, który ucieszy każdego – kto z nas nie lubi bowiem słodyczy? Podobnie jak w przypadku wina, z zagospodarowaniem czekoladek po Świętach również nie będzie problemu.

Herbata w ozdobnej puszcze – prezent dla starszych i młodszych

W każdej galerii handlowej znajdziemy sklep z herbatami, a w nim kilkanaście propozycji ozdobnych puszek, które napełnić można wyjątkową i ciekawą w smaku herbatą. Takie prezent jest zarówno niezbyt kosztowny, można go wręczyć zarówno osobie młodej jak i starszej a przy tym, nie jest to prezent banalny i zwykły.

Macie jeszcze jakieś inne propozycje na gwiazdkowe prezenty zapasowe? Zapraszamy do komentowania.