Prezenty dla wszystkich tęskniących za PRL-em

listopad 16, 2009 |  
Kategoria: Prezent dla niego, Zabawnie

Któż z nas nie tęskni za czasami, kiedy mięso było na kartki, a wódka na skrzynki. I te kolejki, komitety kolejkowe i brak towarów na półkach… Aż się łezka w oku kręci. Dla wszystkich, którzy mają podobne odczucia, powstał sklep spodlady.com. Można tam dostać wiele kultowych produktów rodem z tamtej epoki, które z pewnością będą dobrym pomysłem na prezent. Niestety, żeby je docenić trzeba mieć przynajmniej 30 lat…

Zestaw „Rysiu”

rysiuZestaw „Rysiu” zawiera wszystkie podstawowe rzeczy, bez których prawdziwy mężczyzna nie mógł się w tamtych czasach obejść. Szare mydło „Biały Jeleń” i krem Nivea dla higieny. Woda brzozowa, przeznaczona do użytku zewnętrznego i wewnętrznego (w nagłych wypadkach). Papierosy poznańskie – mocne, bez filtra. Guma turbo o niezapomnianych walorach smakowych. Guma w kształcie papierosa – dla zatarcia niezapomnianych walorów smakowych dostarczonych przez gumę Turbo. A także magnes „Piwo”, czerwony krawat na gumce, oraz dwie kartki na mięso. Całość zapakowana w ładne, metalowe pudełko.

90,-

Zestaw „Zofia”

zofiaW zestawie „Zofia” znalazły się wszystkie niezbędne drobiazgi, które powinna posiadać kobieta w czasach socjalizmu. Znajdziemy tam krem Nivea, o tysiącu zastosowań. Szare mydło, posiadające jeszcze więcej zastosowań niż krem Nivea. Stylowe pończochy ze stylonu (bądź lepszej jakości – z nylonu). W zestawie znajdują się również czerwona chustka pionierska, pachnąca gumka do ścierania, dwie kartki na mięso i – ostatni krzyk mody – perfumy „Być Może”. Natomiast dla osłody życia w zestawie znajdują się też baton „Danusia” z charakterystycznym, alkoholowym aromatem, gumy „kulki”, guma w kształcie papierosa i aż dwa lizaki kwiatki, zapakowane w stylowy celofan. Zestaw zapakowano w gustowne, metalowe pudełko.

45,51,-

Zestaw „Tęcza”

teczaZestaw „Tęcza” to prawdziwy niezbędnik kibica. W środku znajdziemy proporczyk klubu sportowego „Tęcza”, czapkę uszatkę i słomianą kukłę misia. Bez tych przedmiotów na stadion ani rusz. Nie mogło zabraknąć tez butelki kultowej wody brzozowej. A dla tych, którzy wolą wspominać w domu, dołączono specjalne, kolekcjonerskie wydanie filmu „Miś” Stanisława Barei z okładką Marka Raczkowskiego. Zestaw ten zapakowany jest w drewniane pudełko.

130,-

Zestaw „Łubu-Dubu”

lubu-dubuZestaw ten został stworzony z myślą o wszystkich fanach „Misia” Stanisława Barei. W środku nie mogło więc zabraknąć proporczyku klubu sportowego „Tęcza”. Tuz obok znajdziemy słomiana kukłę misia, do złudzenia przypominającą tę z filmu. Magnes „Usuń zagrożenie”, nawiązujący do propagandowych plakatów PRL-u i butelka wody brzozowej doskonale uzupełniają całość. Zestaw jest zapakowany w metalowe pudełko.

75,01,-
Spodlady.com