Portfel na prezent dla kobiety – jak wybrać?

październik 27, 2009 |  
Kategoria: Prezent dla niej, Prezentowy poradnik

Portfel jest dość popularnym ale jednocześnie lubianym pomysłem na prezent. Jak kupić portfel w prezencie dla kobiety tak, aby mieć pewność, że będzie jej odpowiadał i będzie to właśnie taki portfel, o jakim marzy i jaki będzie się jej podobał? Skorzystaj z naszego poradnika i dowiedz się na co zwrócić uwagę kupując portfel.

porfel-svarowskiKiedy kupujemy portfel w prezencie?
Portfel jest prezentem uniwersalnym. Można go kupić na prawie każdą okazję- urodziny, imieniny, pod choinkę, na Mikołaja, a także z takiej okazji jak awans czy osiągnięcie dojrzałości – czyli na 18-stkę. Oczywiście portfel dobieramy do wieku i stylu w jakim ubiera się kobieta której portfel kupujemy

Portfele dla nastolatek -najpopularniejsze dla nastolatki będą portfele kolorowe, zabawne, takie które są w danym sezonie modne. Najczęściej dla nastolatki kupuje się portfele z tekstyliów, choć niektóre firmy produkujące galanterię skórzaną produkują również młodzieżowe modele portfeli.

mlodziezowy

Portmonetki dla kobiet to modele wykonane ze skóry, bardziej eleganckie. Warto tu zwrócić uwagę na to, czy osoba której chcemy kupić portfel lubi markową odzież- wtedy portfel również musi być markowy.

Kolor portmonetki – najwygodniej dopasować portfel przyglądając się kolorystyce torebek jakie ma wśród swoich dodatków kobieta. Najbardziej bezpieczna jest klasyczna czerń lub brązy, jeśli jednak solenizantka nosi kolorowe dodatki można zaryzykować i kupić portfel czerwony, fioletowy lub w jakimkolwiek innym, nietypowym kolorze. Unikajmy kolorów w których kobieta nie ma żadnych dodatków.

Rozmiar portfela dobieramy również do torebki. Najbardziej popularne są dwa typy portfeli damskich – te dłuższe, w których banknoty mieszczą się na długość preferowane są przez kobiety dojrzałe. Te mniejsze, bardziej kwadratowe, przez kobiety dynamiczne i młodsze.

portfel-dlugi

Zapięcie – portfel może być zapinany na zatrzask, zamek bądź posiadać metalowe łapki w części przeznaczonej na monety. Warto przyjrzeć się temu, jako obecnie portfel posiada osoba której chcemy sprawić portfelowy prezent i kupić model o podobnym systemie zamykania.

Zdobienia – niektóre portfele zdobione są kryształkami bądź wyszywanymi aplikacjami – takie modele kupujemy tylko wtedy, kiedy kobieta posiada już tego typu dodatki – one świadczą o tym, że lubi ona tego typu zdobienia.

Skóra lakierowana czy matowa ?– tu również warto się przyjrzeć temu, jakiego rodzaju dodatki posiada kobieta- jeśli ma w swojej szafie lakierowane buty lub torebki, można śmiało wybrać model z lakierowanej skóry. W pozostałych przypadkach bezpieczniej kupić portfel z matowej skóry.

lakierowane