Jaki prezent dla mamy? Prezenty na Dzień Matki

maj 25, 2009 |  
Kategoria: Okazyjnie, Prezentowy poradnik

kwiaty-dla-mamyO naszych mamach powinniśmy pamiętać cały czas – nie tylko w Dniu Matki. 26 maja jest jednak dniem szczególnym, wtedy bowiem, dziękujemy naszym mamom za to że są i …dajemy im upominki.

Choć dziś już 25 maja, wielu z Was nie kupiło jeszcze prezentu i teraz w panice zastanawiacie się co można podarować mamie. Pomysłów jest wiele, wystarczy jedynie poświęcić kilka minut na to aby zastanowić się jaka tak naprawdę jest ta nasza mama. (Poza tym, oczywiście, że najważniejsza na świecie).

Mamy dla was kilka propozycji – dla różnych typów mam.

Dla mamy – tradycjonalistki

Mama tradycjonalistka dba o formę i jest wierna zasadom. Dlatego w Dniu Matki oczekuje kwiatów – nie można sprawić jej zawodu. Do kwiatów można dołączyć drobny upominek (również tradycyjny) – paczka dobrej, sypanej herbaty, pudełko belgijskich czekoladek, czy gustowna apaszka.

Dla mamy kobiecej

Mama to też kobieta, świetnie więc sprawdzi się – jak w przypadku prawie każdej kobiety – biżuteria. Wyjątkiem są te mamy, które biżuterią nie są zainteresowane i nie noszą ozdób. Takich mam jest jednak niezwykle mało.

Dla mamy twórczej

Dla mamy, która jest już na emeryturze można pokusić się o poszukanie prezentu, który zainspiruje ją do twórczego i ciekawego hobby i sprawi, że jej świat nie będzie ograniczał się na emeryturze do domu, dzieci, wnuków i pobliskiego sklepu. Prezent hobbystyczny dobieramy w zależności od usposobienia i temperamentu naszej mamy oraz jej zdolności. Może to być zestaw do decoupage, akwarele, zestaw do robienia biżuterii hand made (Biżuteria ręcznie robiona może stać się z czasem źródłem dodatkowego zarobku.)

Dla mamy ciekawej świata

Mama, dla której nie straszne są nowe technologie i która bez problemu opanowała technikę posługiwania się komórką, dobrym prezentem może być…stałe łącze internetowe w domu i kamerka internetowa, która pozwoli Jej mieć kontakt z całym światem. Warto pamiętać, że aby prezent zadziałał, trzeba też mamę w obsłudze wszystkich aplikacji przeszkolić.

Dla mamy – intelektualistki

„Mamy intelektualistki” dużo czytają i lubią o lekturze podyskutować. Z reguły noszą okulary, nie oszczędzały bowiem przez całe życie wzroku – zawsze można więc kupić im eleganckie etui na okulary. Poza tym, mama intelektualistka z zachwytem powita każdą książkę. Aby nie kupić tego, co mama już posiada, warto skupić się na nowościach wydawniczych oraz podpytać mamę, co też ciekawego ostatnio czytała.

Dla „eko-mamy”

„Eko-mama” dba o środowisko naturalne i w swoim otoczeniu stara się zachowywać jak najbardziej pro ekologicznie. Kupując prezent dla eko-mamy warto pamiętać o tym, aby nie pakować go w celofan czy zbędne opakowanie. Cięte kwiaty również nie będą się eko-mamie podobać. Za to ucieszy ją odzież z naturalnej bawełny czy pochodzące w upraw ekologicznych przyprawy. Można również wybrać zgniatacz do butelek pozwalający zmniejszyć rozmiary segregowanych odpadków, czy kosmetyki bez chemicznych dodatków.

Dla mamy – na szybko

Jeśli kompletnie nie mamy czasu na dłuższe zakupy, a nie zdążyliśmy przemyśleć prezentu dla naszej mamy wcześniej, zawsze można ratować się prezentem „ostatniej szansy”. Sporo inspiracji znajdziemy w każdej galerii handlowej – do wyboru są pachnące mydełka, zapachowe świeczki, ceramiczne kominki do olejków eterycznych, zestawy soli morskiej do kąpieli czy komplety kosmetyków. Takie prezenty dobieramy do upodobań rodzicielki.